1. Kes esindas teie meelest rohkem negatiivset maailma, elu pahupoolt: kas suur õde või Randle? Põhjendage.
Suur õde esindas rohkem negatiivset maailma, sest ta kasutas oma võimu ära. Randlel oli ka võimu patsientide üle, sest talle järgneti, aga ta ei kasutanud oma võimu kurjalt ära, ta üritas head teha hoopis. Suure õe ajas enesetapuni. Olgugi, et Randle aitas tal vastassooga läbi saada paremini ning selle tõttu Ratched ähvardas ta emale toimunud asjast rääkida.
2. Selle raamatu sisu on võrreldud koolieluga. Kas mõistate võrdlust? Kas võrdlus pädeb?
Kui mõelda, siis mõistan võrdlust. Jah, kool võib tunduda julmana, õpetajad võivad tunduda halvad ja oma võimu klassis ära kasutatavad. Vaevalt mõni õpetaja kasutab oma võimu nii, et õpilane lõpetab enesetapuga. McMurphy üritas patsientidega läbi saada ja sõprussuhteid luua, sama on ka koolis. Õpilane üritab sõpru leida uues koolis.
3. Kas teosel oleks võinud olla teistsugune lahendus? Kas Randolph pidi surema?
Teosel oleks võinud olla teistsugune lahendus tõesti. Lugedes ma mingil hetkel mõtlesin sellele, et äkki Randel ei hülgagi teisi. Võtab nad kaasa või jääb sinna. Teos oleks võinud lõppeda nii, et kõik saavad sealt elusana minema. Randolph ei pidanud surema, keegi ei pidanud: alati on teine võimalus. Surm pole lahendus.